Cartes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cartes
Komunë
noform
Cartes' Consistorial House
Vendndodhja
Cartes is located in Spanjë
Cartes
Cartes

Koordinatat: 43°19′32″V 4°4′5″P / 43.32556°V 4.06806°P / 43.32556; -4.06806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya valley
Kryetari i Bashkisë Saturnino Castanedo Saiz (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.02 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 5.118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39311
Koordinatat 43° 19′ 32″ Veri

4° 4′ 5″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocartes.org


Cartes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya valley, të provincës Cantabria, në Cantabria. Cartes ka 5.118 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.02 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]