Casabermeja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casabermeja
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Casabermeja.svg
Vendndodhja
Casabermeja is located in Spanjë
Casabermeja
Casabermeja

Koordinatat: 36°53′V 4°25′P / 36.883°V 4.417°P / 36.883; -4.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku
Kryetari i Bashkisë Antonio Dominguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.28 km2
Lartësia 506 m (m.n.d.)
Popullsia 3520 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Casabermejeños, Bermejos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29160
Prefiksi 95
Faqja Zyrtare www.casabermeja.es


Casabermeja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Málaga, në Andalusia. Casabermeja ka 3520 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]