Caso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caso
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figuraFlag of caso.png
Vendndodhja
Caso is located in Spanjë
Caso
Caso

Koordinatat: 43°11′V 5°21′P / 43.183°V 5.350°P / 43.183; -5.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Nalón
Kryetari i Bashkisë Elías Rodríguez Lozano
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 307.94 km2
Popullsia 1911 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit casín
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33990 - 33999
Faqja Zyrtare www.ayto-caso.es


Caso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nalón, të provincës Asturias, në Asturias. Caso ka 1911 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 307.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]