Caspe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caspe
Komunë
noform
Colegiate church of Santa Marya la Mayor.
Stema_figuraBanderacaspe.jpg
Vendndodhja
Caspe is located in Spanjë
Caspe
Caspe

Koordinatat: 41°14′V 0°2′P / 41.233°V 0.033°P / 41.233; -0.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Bajo Aragón-Caspe/Baix Aragó-Casp
Kryetari i Bashkisë Pilar Herrero Poblador
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 503.33 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 9728 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Caspolinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50700
Faqja Zyrtare www.caspe.es


Caspe është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Aragón-Caspe/Baix Aragó-Casp, të provincës Zaragoza, në Aragon. Caspe ka 9728 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 503.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]