Casserres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casserres
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Casserres is located in Spanjë
Casserres
Casserres

Koordinatat: 42°0′54″V 1°50′36″L / 42.01500°V 1.84333°L / 42.01500; 1.84333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Colillas i Sabartés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.45 km2
Lartësia 611 m (m.n.d.)
Popullsia 1634 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Casserrenc, casserrenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 0′ 54″ Veri

1° 50′ 36″ Lindje


Casserres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Casserres ka 1634 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]