Castañeda, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castañeda, Cantabria
Komunë
noform
Aereal view of Castañeda
Flamuri_figura
Vendndodhja
Castañeda, Cantabria is located in Spanjë
Castañeda, Cantabria
Castañeda, Cantabria

Koordinatat: 43°18′41″V 3°55′41″P / 43.31139°V 3.92806°P / 43.31139; -3.92806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Pas and Miera valleys
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel López Villar (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.19 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 1917 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 18′ 41″ Veri

3° 55′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocastaneda.org


Castañeda, Cantabria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas and Miera valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Castañeda, Cantabria ka 1917 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]