Jump to content

Castejón, Navarre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Castejón, Navarre
Flamuri i Castejón, Navarre
Stema zyrtare e Castejón, Navarre
Popullsia
 • Gjithsej4.235
Emri i banorëveCastejoneros

Castejón, Navarre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tudela, të provincës Navarre, në Navarre. Castejón, Navarre ka 4235 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]