Castell de l'Areny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castell de l'Areny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Castell de l'Areny is located in Spanjë
Castell de l'Areny
Castell de l'Areny

Koordinatat: 42°10′29″V 1°56′49″L / 42.17472°V 1.94694°L / 42.17472; 1.94694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Pere Massana i Rota
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.35 km2
Lartësia 954 m (m.n.d.)
Popullsia 78 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 10′ 29″ Veri

1° 56′ 49″ Lindje

Faqja Zyrtare www.castellareny.com


Castell de l'Areny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castell de l'Areny ka 78 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]