Castellbell i el Vilar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellbell i el Vilar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Castellbell i el Vilar is located in Spanjë
Castellbell i el Vilar
Castellbell i el Vilar

Koordinatat: 41°38′2″V 1°51′50″L / 41.63389°V 1.86389°L / 41.63389; 1.86389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bagess
Kryetari i Bashkisë Josep Torras i Gibert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.48 km2
Lartësia 178 m (m.n.d.)
Popullsia 3479 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellvilanenc, castellvilanenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 2″ Veri

1° 51′ 50″ Lindje


Castellbell i el Vilar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bagess, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Castellbell i el Vilar ka 3479 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]