Castril

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castril
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Castril is located in Spanjë
Castril
Castril

Koordinatat: 37°47′V 2°46′P / 37.783°V 2.767°P / 37.783; -2.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Granada
Qarku Huéscar
Kryetari i Bashkisë José Juan López Ródenas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 247 km2
Lartësia 890 m (m.n.d.)
Popullsia 2465 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Castril është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Huéscar, të provincës Granada. Castril ka 2465 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 247 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Castril – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale