Catlin, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catlin, Illinois
Anglisht : Catlin
fshat
Vendndodhja
Catlin, Illinois is located in SHBA
Catlin, Illinois
Catlin, Illinois

Koordinatat: 40°3′59″V 87°42′24″P / 40.06639°V 87.70667°P / 40.06639; -87.70667

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Vermilion County
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 2086 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore CST-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 61817
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 3′ 59″ Veri

87° 42′ 24″ Perëndim

Catlin, Illinois (Catlin) është një fshat në qarkun Vermilion Countyshtetit federal Illinois, SHBA. Në Catlin, Illinois jetojnë 2086 banorë (2009). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.84 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 201 m (659 ft).[1]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Catlin, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale