Cehegín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cehegín
Komunë
Stema_figuraCehegin - 2.png
Vendndodhja
Cehegín is located in Spanjë
Cehegín
Cehegín

Koordinatat: 38°6′V 1°48′P / 38.100°V 1.800°P / 38.100; -1.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Noroeste
Kryetari i Bashkisë José Soria García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.47 km2
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Popullsia 16248 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cehegineros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30430


Cehegín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Cehegín ka 16248 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]