Celeste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Celeste është telenovelë argjentinase e realizuar nga regjizori Nicolás Del Boca me skenarë nga Jorge Vaillant dhe Enrique Torres që për herë të parë u paraqit më 11 mars të vitit 1991Argjentinë. Muzika e telenovelës u kompozua nga Enrique Torres dhe Polo Garcia Ramirez, kurse u këndua nga Andrea Del Boca. Telenovela u shfaq në Shqipëri nga Telenorba Shqiptare.

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Andrea Del Boca ... Celeste Verardi (unknown episodes)
 • Dora Baret ... Teresa Visconti (unknown episodes)
 • Gustavo Bermúdez ... Franco Ferrero (unknown episodes)
 • Germán Palacios ... Enzo Ferrero (unknown episodes)
 • Arturo Maly ... Bruno Rosetti (unknown episodes)
 • Erika Wallner ... Silvana Rosetti (unknown episodes)
 • Andrea Bonelli ... Laura Corran (unknown episodes)
 • Liliana Simoni ... Lila (unknown episodes)
 • Rodolfo Machado ... Leandro Ferrero (unknown episodes)
 • Roberto Antier ... Daniel Ferrero (unknown episodes)
 • Patricia Castell ... Célica Castellini (unknown episodes)
 • Gustavo Rey ... Ramiro Menéndez (unknown episodes)
 • Viviana Saccone ... Rita Ferrero (unknown episodes)
 • Graciela Pal ... Cachita Montero (unknown episodes)
 • Adela Gleijer ... Aída Ferrero (unknown episodes)
 • Hilda Bernard ... Amanda Sadowska (unknown episodes)
 • Floria Bloise ... Lucía's Doctor (unknown episodes)
 • Rodolfo Brindisi ... Father Benito (unknown episodes)
 • Raquel Casal ... Vanina (unknown episodes)
 • Ana María Castel ... Victoria, Widow of an Employee (unknown episodes)
 • Cristina Fernández ... Julia Oliver (unknown episodes)
 • Roberto Fiore ... Ramón (unknown episodes)
 • Claudio Gallardou ... Felipe Castellini (unknown episodes)
 • Osvaldo Guidi ... Sebastián Aguirre (unknown episodes)
 • Regina Lamm ... Lucía Verardi (unknown episodes)
 • Marina Skell ... Marina Corran (unknown episodes)
 • Beatriz Vives ... María (unknown episodes)
 • Néstor Zacco ... Agüero

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.