Cenicero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cenicero
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cenicero is located in Spanjë
Cenicero
Cenicero

Koordinatat: 42°29′V 2°38′P / 42.483°V 2.633°P / 42.483; -2.633

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Rioja Mitjana
Kryetari i Bashkisë Pedro María Frías Zaldívar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.76 km2
Lartësia 436 m (m.n.d.)
Popullsia 2187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62350
Faqja Zyrtare www.cenicero.org


Cenicero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rioja Mitjana, të provincës La Rioja, në La Rioja. Cenicero ka 2187 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]