Centaurea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Centaurea
-
Kokoçeli ngjyrë qielli
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Grupi: Centaurea
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Centaurea është grup i luleve që klasifikohen në familjen Asteraceae.

Lista e anëtarëve[redakto | përpunoni burim]

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Centaurea në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.