Kokoçeli ngjyrë qielli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kokoçeli ngjyrë qielli
-
Kokoçeli ngjyrë qielli
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Grupi: Centaurea
Centaurea cyanus

Kokoçeli ngjyrë qielli ( lat. Centaurea cyanus L.) lule e njohur edhe si: kokoçeli i kaltër, klokoçer (Korçë) që klasifikohen në familjen Asteraceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kokoçeli ngjyrë qielli në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale