Cerezo, Cáceres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerezo, Cáceres
Komunë
Vendndodhja
Cerezo, Cáceres is located in Spanjë
Cerezo, Cáceres
Cerezo, Cáceres

Koordinatat: 40°14′11″V 6°13′28″P / 40.23639°V 6.22444°P / 40.23639; -6.22444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierras de Granadilla
Kryetari i Bashkisë José Antonio González Rodríguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.14 km2
Popullsia 193 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 14′ 11″ Veri

6° 13′ 28″ Perëndim


Cerezo, Cáceres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierras de Granadilla, të provincës Cáceres, në Extremadura. Cerezo, Cáceres ka 193 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]