Cervera del Maestre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cervera del Maestre
Spanjisht : Cervera del Maestrat
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Cervera del Maestre is located in Spanjë
Cervera del Maestre
Cervera del Maestre

Koordinatat: 40°27′14″V 0°16′31″L / 40.45389°V 0.27528°L / 40.45389; 0.27528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.2 km2
Lartësia 313 m (m.n.d.)
Popullsia 717 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 331 BC
Vendasit Cerverí, cerverina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12578
Koordinatat 40° 27′ 14″ Veri

0° 16′ 31″ Lindje


Cervera del Maestre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. Cervera del Maestre ka 717 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]