Ceutí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ceutí
Komunë
noform
Vendndodhja
Ceutí is located in Spanjë
Ceutí
Ceutí

Koordinatat: 38°4′44″V 1°16′20″P / 38.07889°V 1.27222°P / 38.07889; -1.27222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku
Kryetari i Bashkisë Juan Felipe Cano Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 10967 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 4′ 44″ Veri

1° 16′ 20″ Perëndim


Ceutí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Murcia, në Murcia. Ceutí ka 10967 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ceutí – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale