Cher Lloyd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cher Lloyd
Cher Lloyd 2013.jpg
Informacione
Lindja28 korrik 1993
ZhanriPop, Soul, Dance pop, Pop rock
Profesion(e)Këngëtare
LabelEpic, Syco, Universal Music Group
Instrument(e)Zëri
Vite aktiv2010-prezent
Webfaqja
http://cherlloyd.com/

Cher Lloyd është një këngëtare angleze nga Malvern, Mbretëria e Bashkuar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Cher Lloyd ka lindur në Malvern, Mbretëria e Bashkuar më 28 korrik, 1993. Cher është një cigan. Cher Lloyd shfaq në X Factor në vitin 2010. këngë Cher është "Want U Back" ishte një hit në mbarë botën.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Sticks and Stones (2010)
  • Sorry I'm Late (2014)

Turne[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Sticks and Stones Tour (2012)
  • I Wish Tour (2013)

Fusnotat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

External[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cher Lloyd – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale