Cherechiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cherechiu
Komunë
Vendndodhja
Cherechiu is located in Rumania
Cherechiu
Cherechiu

Koordinatat: 47°23′N 22°9′E / 47.383°N 22.150°E / 47.383; 22.150

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.85 [1] km2
Popullsia 2492 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417175
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cherechiu, Cheşereu, Tărguşor
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Cherechiu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2492 banorësh dhe sipërfaqe 53.85 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cherechiu, Cheşereu, Tărguşor.

Referenca

  1. ^ (Rumunisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumunisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)