Chillón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chillón
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Chillón is located in Spanjë
Chillón
Chillón

Koordinatat: 38°47′49″V 4°52′1″P / 38.79694°V 4.86694°P / 38.79694; -4.86694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 207,78 km2
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Popullsia 2071 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chillonero, Chillonera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13412
Koordinatat 38° 47′ 49″ Veri

4° 52′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.chillon.es


Chillón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Chillón ka 2071 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 207,78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]