Chinchón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chinchón
Komunë
Stema_figuraBandera de Chinchon.svg
Vendndodhja
Chinchón is located in Spanjë
Chinchón
Chinchón

Koordinatat: 40°8′22″V 3°25′35″P / 40.13944°V 3.42639°P / 40.13944; -3.42639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 115.9 km2
Lartësia 753 m (m.n.d.)
Popullsia 5191 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chinchonete /-a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28370
Koordinatat 40° 8′ 22″ Veri

3° 25′ 35″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ciudad-chinchon.com


Chinchón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Chinchón ka 5191 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 115.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]