Cieza, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cieza, Cantabria
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Cieza, Cantabria is located in Spanjë
Cieza, Cantabria
Cieza, Cantabria

Koordinatat: 43°13′20″V 4°5′15″P / 43.22222°V 4.08750°P / 43.22222; -4.08750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya valley
Kryetari i Bashkisë Agustín Sáiz Pérez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.07 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 615 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39407
Koordinatat 43° 13′ 20″ Veri

4° 5′ 15″ Perëndim


Cieza, Cantabria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya valley, të provincës Cantabria, në Cantabria. Cieza, Cantabria ka 615 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]