Cillorigo de Liébana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cillorigo de Liébana
Komunë
Vendndodhja
Cillorigo de Liébana is located in Spanjë
Cillorigo de Liébana
Cillorigo de Liébana

Koordinatat: 43°10′42″V 4°35′57″P / 43.17833°V 4.59917°P / 43.17833; -4.59917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Jesús María Cuevas Monasterio (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 104.52 km2
Lartësia 259 m (m.n.d.)
Popullsia 1290 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 10′ 42″ Veri

4° 35′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocillorigo.com


Cillorigo de Liébana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Cillorigo de Liébana ka 1290 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 104.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]