Ciutadella de Menorca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciutadella de Menorca
Komunë
noform
Vendndodhja
Ciutadella de Menorca is located in Spanjë
Ciutadella de Menorca
Ciutadella de Menorca

Koordinatat: 40°1′V 3°49′L / 40.017°V 3.817°L / 40.017; 3.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Balearic Isles
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Ciutadella
Kryetari i Bashkisë Pilar Carbonero Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 186.34 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 29160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Ciutadella de Menorca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciutadella, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Ciutadella de Menorca ka 29160 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 186.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]