Cizur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cizur
Komunë
noform
Ayuntamiento de la Cendea de Cizur
Vendndodhja
Cizur is located in Spanjë
Cizur
Cizur

Koordinatat: 42°46′31″V 1°43′4″P / 42.77528°V 1.71778°P / 42.77528; -1.71778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë José Joaquín San Martín Murillo
Partia UPN
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.473 km2
Lartësia 459 m (m.n.d.)
Popullsia 3796 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31190
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 46′ 31″ Veri

1° 43′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Cizur është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Cizur ka 3796 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.473 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]