Clarks Hill, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clarks Hill, Indiana
Anglisht : Clarks Hill
qytet
noform
Storefronts at the corner of White and Division streets.
Vendndodhja
Clarks Hill, Indiana is located in SHBA
Clarks Hill, Indiana
Clarks Hill, Indiana

Koordinatat: 40°14′49″V 86°43′26″P / 40.24694°V 86.72389°P / 40.24694; -86.72389

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Tippecanoe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.7 km2
 •  tokësore 0.7 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 611 banorë (2010)
Dendësia 873.7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47930
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 14′ 49″ Veri

86° 43′ 26″ Perëndim

Clarks Hill, Indiana (Clarks Hill) është një qytet në qarkun Tippecanoeshtetit federal Indiana, SHBA. Në Clarks Hill, Indiana jetojnë 611 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 873.7 banor/km2 (2263 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.7 km2 (0.27 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 250 m (820 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USGS detail on Clarks Hill". Marrë më 2007-10-03. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clarks Hill, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale