Clavijo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clavijo
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Clavijo is located in Spanjë
Clavijo
Clavijo

Koordinatat: 42°21′V 2°25′P / 42.350°V 2.417°P / 42.350; -2.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Logroño
Kryetari i Bashkisë José Fernando Porres Castillo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.66 km2
Lartësia 872 m (m.n.d.)
Popullsia 276 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Clavillenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26130
Faqja Zyrtare www.ayuntamientodeclavijo.org


Clavijo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Logroño, të provincës La Rioja, në La Rioja. Clavijo ka 276 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]