Club FM

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Club FM

Viti
Regjia
Produksioni Privat
Skenari
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore
Muzika Pop
Kinematografia
Montazhi
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Frek. 100.4 MHz FM
Data e daljes në kinema shkurt 1998
Kohëzgjatja
Shteti Shqipëria: Tirana, Elbasan, Fier, Durrës, Vlorë, etj.
Gjuha Shqip
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga
Pasohet nga
[Faqja zyrtare Faqja zyrtare]
IMDb.Logo.png Club FM
Club FMAll Movie Guide

Club FM (100,4 MHz FM) është një stacion radiofonik i bazuar ne Tiranë, me format muzikor dhe programativ. Kjo radio promovon muzikantet profesioniste dhe nuk transmeton vetëm muzike komerciale. Studiot e saj ndodhen pranë Hotelit Rogner ne qendër te Tiranes, pranë studiove te AMC Love Radio dhe Albacarta Radio Dee-Jay.

Programet[redakto | redakto tekstin burimor]

Programet me te famshme te Club FM kane qene :

Aktivitete Promocionale[redakto | redakto tekstin burimor]

Club FM ka ftuar ne Tirane grupe dhe këngëtare te njohur si Bellini, Boney M, Antique, London Beat, Shaft, etj. Gjithashtu, Club FM ka mundësuar dëgjuesit te marrin pjese ne koncerte te mëdha ne Evrope, p.sh. nga Sting dhe Eros Ramazotti.