Colindres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colindres
Komunë
noform
Ships in Colindres.
Stema_figura
Vendndodhja
Colindres is located in Spanjë
Colindres
Colindres

Koordinatat: 43°23′48″V 3°26′54″P / 43.39667°V 3.44833°P / 43.39667; -3.44833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Eastern coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë José Ángel Hierro (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.94 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 7948 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit colindrés/esa, pejino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39750
Koordinatat 43° 23′ 48″ Veri

3° 26′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.colindres.com


Colindres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eastern coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Cantabria. Colindres ka 7948 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.94 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]