Colmenar Viejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colmenar Viejo
Komunë
noform
Hermitage of Santa Ana.
Stema_figura
Vendndodhja
Colmenar Viejo is located in Spanjë
Colmenar Viejo
Colmenar Viejo

Koordinatat: 40°39′32″V 3°45′57″P / 40.65889°V 3.76583°P / 40.65889; -3.76583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alta del Manzanares
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Santamaría Novoa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 182.6 km2
Popullsia 44427 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Colmenareños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28770
Koordinatat 40° 39′ 32″ Veri

3° 45′ 57″ Perëndim


Colmenar Viejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alta del Manzanares, të provincës Madrid, në Madrid. Colmenar Viejo ka 44427 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 182.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]