Colmenar de Oreja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colmenar de Oreja
Komunë
noform
City Hall.
Stema_figura
Vendndodhja
Colmenar de Oreja is located in Spanjë
Colmenar de Oreja
Colmenar de Oreja

Koordinatat: 40°6′33″V 3°23′13″P / 40.10917°V 3.38694°P / 40.10917; -3.38694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë Francisco José García Paredes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.3 km2
Lartësia 761 m (m.n.d.)
Popullsia 8397 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Colmenaretes
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28380
Koordinatat 40° 6′ 33″ Veri

3° 23′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.colmenardeoreja.com


Colmenar de Oreja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. Colmenar de Oreja ka 8397 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 126.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]