Colunga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colunga
Komunë
Vendndodhja
Colunga is located in Spanjë
Colunga
Colunga

Koordinatat: 43°29′10″V 5°16′13″P / 43.48611°V 5.27028°P / 43.48611; -5.27028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë José Rogelio Pando
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.57 km2
Popullsia 3930 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit colungués / colunguesa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33320 - 33340
Koordinatat 43° 29′ 10″ Veri

5° 16′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.colungaturismo.com


Colunga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Colunga ka 3930 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 97.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]