Comillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Comillas
Komunë
noform
Building of Pontificial University of Comillas.
Stema_figuraBandera de Comillas.png
Vendndodhja
Comillas is located in Spanjë
Comillas
Comillas

Koordinatat: 43°23′13″V 4°17′22″P / 43.38694°V 4.28944°P / 43.38694; -4.28944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë María Teresa Noceda Llano (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.61 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 2483 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Comillano, na
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 23′ 13″ Veri

4° 17′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocomillas.es


Comillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Cantabria. Comillas ka 2483 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]