Jump to content

Constantia, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Constantia (town), New York
qytet
Popullsia
 • Gjithsej4.973
Faqja zyrtaretownconstantia.org

Constantia (town), New York është një qytet në qarkun Oswegoshtetit federal New York, SHBA. Në Constantia (town), New York jetojnë 4973 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (99.6 sq mi) .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2011-05-14. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Constantia (town), New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale