Coral Atkins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Coral Rosemary Atkins (13 shtator 1936 – 9 dhjetor 2016)[1] ishte aktore angleze. Ajo lindi në Richmond, Londër. Ajo ka një motër e cila quhet Sylva dhe një vëlla i cili quhet Peter. Ajo ishte e martuar me aktorin britanezë Jeremy Young.

Ajo ndoshta është e njohur për rolin e saj në filmin Një familje në luftë. Gjatë këtij filmi, Atkins e gjeti një grua e cila e quante si nëna e saj e birësuar. Atkins vdiq më 9 dhjetor 2016 në West Berkshire nga sëmundja e kancerit.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]