Jump to content

Një familje në luftë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Një familje në luftë (Anglisht: A Family at War) është serial britanezë e cila ishte e transmetuar në ITV nga viti 1970 deri në vitin 1972. Seriali ka pasur 3 sezone dhe 52 epizoda. Seriali është krijuar nga John Finch dhe regjisori ishte David Giles.

Seriali ka të bëjë me jetën e familjes Ashton në Liverpool dhe ekperincën e tyre prej vitit 1938 dhe nëpërmjet luftës së dytë botërore.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]