Corner Brook

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Corner Brook (kthjellim).


Corner Brook
—  qytet  —
Pamje nga Corner Brook

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 5 (Newfoundland dhe Labradori)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°57′V 57°57′P / 48.950°V 57.950°P / 48.950; -57.950 (Corner Brook)Koordinatat: 48°57′V 57°57′P / 48.950°V 57.950°P / 48.950; -57.950 (Corner Brook)
Lartësia 304 m (m.n.d)
Sipërfaqja 148,27 km2
Popullsia 19.886 banorë 2011
Dendësia 134,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3:30
Prefiksi 709
Vendndodhja
Corner Brook is located in Kanadaja
Corner Brook
Corner Brook
www.cornerbrook.com/

Corner Brook është një qytetDivizioni Nr. 5 (Newfoundland dhe Labradori), provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 148.27 km² dhe popullsi 19886 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori