Corvera de Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corvera de Asturias
Komunë
noform
View of El Molín, one of the neighbourhood of the parish of Molleda, Corvera d'Asturies).
Stema_figuraCorvera flag.svg
Vendndodhja
Corvera de Asturias is located in Spanjë
Corvera de Asturias
Corvera de Asturias

Koordinatat: 43°30′V 5°54′P / 43.500°V 5.900°P / 43.500; -5.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Luis Belarmino Moro
Partia USPC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.01 km2
Popullsia 15785 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit corverano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33404 (Los Campos and Las Vegas) and 33416


Corvera de Asturias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Corvera de Asturias ka 15785 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]