Jump to content

Corylus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Corylus
Corylus
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Fagales
Familja: Corylaceae
Grupi: Corylus
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Corylus është grup i bimëve në famijen Corylaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Corylus americana
 • Corylus avellana - Lajthia
 • Corylus chinensis
 • Corylus colurna
 • Corylus cornuta
 • Corylus ferox
 • Corylus heterophylla
 • Corylus jacquemontii
 • Corylus maxima
 • Corylus sieboldiana
 • Corylus tibetica

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Betulaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale