Cotati, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cotati, California
Anglisht : City of Cotati
qytet
noform
Cotati downtown scene
Vendndodhja
Cotati, California is located in SHBA
Cotati, California
Cotati, California

Koordinatat: 38°19′40″V 122°42′33″P / 38.32778°V 122.70917°P / 38.32778; -122.70917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku Sonoma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.877 km2
 •  tokësore 4.869 km2
 •  ujore 0.008 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 7288 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Pacific Time Zone−8
Verore PDT−7
Kodi Postal 94926–94928, 94931
Prefiksi 707
Koordinatat 38° 19′ 40″ Veri

122° 42′ 33″ Perëndim

Cotati, California (City of Cotati) është një qytet në qarkun Sonomashtetit federal California, SHBA. Në Cotati, California jetojnë 7288 banorë ()[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 4.877 km2 (1.883 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 34 m (112 ft).[2]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "E-1 Current Population Estimates for Cities, Counties, and the State: January 1, 2013 and 2014". California Department of Finance. 1 maj 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 korrik 2014. Marrë më shtator 29, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "City of Cotati". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Marrë më shkurt 25, 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cotati, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale