Crowsnest Pass (qytet)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Crowsnest Pass (kthjellim).


Crowsnest Pass
—  qytet  —
Crowsnest Pass is located in Kanadaja
Crowsnest Pass
Crowsnest Pass
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore 15
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°37′59″V 114°04′34″P / 49.633056°V 114.076111°P / 49.633056; -114.076111 (Crowsnest Pass)Koordinatat: 49°37′59″V 114°04′34″P / 49.633056°V 114.076111°P / 49.633056; -114.076111 (Crowsnest Pass)
Lartësia 1.31 m (m.n.d)
Sipërfaqja 337,06 km2
Popullsia 5.565 banorë 2011 Regjistrimi 2011 Statistics Canada
Dendësia 16,51 banorë/km2
Prefiksi +1 (403)
Kodi Postar T0K 0E0
Crowsnest Pass – harta_foto
www.town.crowsnestpass.ab.ca/

Crowsnest Pass është një qytet15, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 337.06 km² dhe popullsi 5565 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta