Cudillero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cudillero
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Cudillero.svg
Vendndodhja
Cudillero is located in Spanjë
Cudillero
Cudillero

Koordinatat: 43°33.6′V 6°9′P / 43.5600°V 6.150°P / 43.5600; -6.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Francisco González Méndez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 100.78 km2
Lartësia 785 m (m.n.d.)
Popullsia 5855 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit pixueto/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33150 al 33159


Cudillero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Cudillero ka 5855 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 100.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]