Cunit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cunit
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Cunit is located in Spanjë
Cunit
Cunit

Koordinatat: 41°11′54″V 1°38′26″L / 41.19833°V 1.64056°L / 41.19833; 1.64056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Baix Penedès
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.74 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 12464 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43881
Prefiksi 977
Koordinatat 41° 11′ 54″ Veri

1° 38′ 26″ Lindje

Faqja Zyrtare City of Cunit


Cunit është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Baix Penedès, në Katalonia. Cunit ka 12464 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]