Cupressus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cupressus
Cupressus
Cupressus
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Pinales
Familja: Cupressaceae
Grupi: Cupressus
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Cupressus është grup i cili bënë pjesë në familjen Cupressaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Po ashtu në këtë grup bëjnë pjesë dhe:

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cupressus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.