Jump to content

Selvia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Selvia
Selvia
Selvia
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Pinales
Familja: Cupressaceae
Grupi: Cupressus
Cupressus sempervirens

Selvia ( lat. Cupressus sempervirens L.) e njohur edhe si : qiparis (Shqipëri e Jugut), qipras (Shkodër), bënë pjesë në familjen Cupressaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Selvia në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cupressaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale