Jump to content

Cuylerville, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cuylerville, New York
qytet & vend i përcaktuar për statistikë
Popullsia
 • Gjithsej297

Cuylerville, New York është një qytet & vend i përcaktuar për statistikë në qarkun Livingston Countyshtetit federal New York, SHBA. Në Cuylerville, New York jetojnë 297 banorë (2010)[1], dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (705 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (0.421 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (571 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Cuylerville CDP, New York". Profile of General Population and Housing Characteristics: 2010 Demographic Profile Data. United States Census Bureau. Marrë më 13 janar 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cuylerville, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale