Dacia Sandero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dacia Sandero është një makinë nënkompakt e prodhuar nga prodhuesi rumun Dacia. U lançua në vitin 2007 dhe aktualisht është në gjeneratën e tretë. Ajo u tregtua gjithashtu si Renault Sandero në tregje të zgjedhura si Rusia, Amerika Latine, Irani, Egjipti dhe Afrika Sub-Sahariane.