Daganzo de Arriba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daganzo de Arriba
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Daganzo de Arriba is located in Spanjë
Daganzo de Arriba
Daganzo de Arriba

Koordinatat: 40°32′36″V 3°27′26″P / 40.54333°V 3.45722°P / 40.54333; -3.45722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë Sergio Berzal (2011)
Partia Partido Popular
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.8 km2
Lartësia 673 m (m.n.d.)
Popullsia 9793 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Daganceño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28814
Koordinatat 40° 32′ 36″ Veri

3° 27′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-daganzo.org


Daganzo de Arriba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Daganzo de Arriba ka 9793 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]